Alt popisek pro hlavní fotku

Rádio Ukrajina/ Радіо Україна

 

Mediální skupina Media Bohemia spustila v úterý 22. 3. 2022 vysílání Rádio Ukrajina, které vysílá v ukrajinštině a je primárně určené ukrajinským uprchlíkům na území České republiky.

Rádio Ukrajina je plnohodnotná stanice, která vytváří vlastní autorský obsah. Posluchači tu naleznou aktuální zprávy z Ukrajiny v celém kontextu, praktické informace podstatné pro pobyt na území ČR, tak aby se ukrajinští uprchlíci mohli rychleji začlenit do zdejšího každodenního života. Po hudební stránce bude rádio vycházet z playlistu Hitrádií, pouze české a slovenské songy budou nahrazeny ukrajinskou hudbou. Ve vysílání nebudou chybět ani pohádky v ukrajinštině, poradny s experty z různých oborů (sociální, psychologické, finanční a daňové, pracovně-právní atd.), duchovní promluvy i krátké verše.  Tvůrcům Rádia Ukrajina pomáhají i odborníci z organizace Člověk v tísni nebo další lidé z ukrajinské komunity. 

Rádio Ukrajina bude vysílat zpočátku na webu www.radioukrajina.cz a v aplikaci RADIA.CZ (Lze stáhnout zdarma v App Store nebo Google Play). V řešení jsou i další možnosti šíření vysílání prostřednictvím podcastů apod. Ukrajinská redakce se bude též starat o web a sociální sítě Rádia Ukrajina, které by měly nabídnout důležité informace i prostřednictvím těchto platforem.

 

У вівторок, 22 березня 2022 року, медіа-група «Media Bohemia» запустила Радіо Україна, яке веде мовлення українською мовою і в першу чергу призначене для українських біженців у Чехії.

Радіо Україна – це повноцінна станція, яка створює власний авторський контент. Слухачі знайдуть тут актуальні новини з України в повному контексті, практичну інформацію, необхідну для перебування в Чеській Республіці, так щоб українські біженці могли швидше інтегруватися в місцеве повсякденне життя. У музичному плані радіо буде виходити з плейлисту Hitrádia, лише чеські та словацькі пісні замінять українськими. Також в ефірі будуть звучати казки українською мовою, консультації з фахівцями різних галузей (соціальні, психологічні, фінансові та податкові, трудове право тощо), духовні промови та короткі вірші. Творцям Радіо Україна також допомагають експерти з організації «Людина в біді» або інші люди з української громади.

Радіо Україна спочатку буде транслюватися на сайті www.radioukrajina.cz та в додатку RADIA.CZ (можна безкоштовно завантажити в App Store або Google Play). Також розглядаються інші можливості трансляції через подкасти тощо. Українська редакція також дбає про веб-сайт та соціальні мережі Радіо Україна, які також мають пропонувати важливу інформацію через ці платформи.