Alt popisek pro hlavní fotku

Praha kultivovaná

Stojíte-li v centru Prahy a rozhlížíte se kolem sebe, ulice hlavního města vám mohou připadat k nerozeznání od ulic v Brně, Ostravě či v jiném českém velkoměstě. Obchody v přízemí jsou vybaveny stejnými unifikovanými nosiči reklamy: poutače hospod v designu dodavatele piva, světelné boxy s názvy bank, operátorů či řetězců občerstvení, stále stejné výlohy realitních či cestovních kanceláří.

Praha je přitom jedinečná. Málokteré město se může pyšnit takovou mnohotvárností architektonických vrstev a stylů. Jen to občas nepoznáte v úrovni očí: původní bohatství pražské architektury je překryto záplavou tuctových reklamních prvků z laciných materiálů. Abyste krásu Prahy docenili, musíte vyšplhat na některou z vyhlídek anebo zvednout oči a hledat ji ve vyšších patrech. Pražské domy přitom mají vysokou kvalitu i v detailu – dusí se však pod oparem vizuálního smogu.

Změnit to mohou zejména majitelé objektů a také ti, kdo v historických částech města nabízejí své zboží či služby a prezentují se proto ve veřejném prostoru. Právě jim je určen Manuál pro kultivovanou Prahu: reklama se totiž dá dělat vkusně – dokonce tak, že úroveň pražských ulic pozvedne, nikoli sníží. Manuál obsahuje soubor pravidel, která by měl dodržet každý, kdo chce svou provozovnu označit s respektem k hodnotám historického města. Zároveň nabízí přehledný návod, jak se vyznat v nejrůznějších předpisech a úspěšně získat potřebná povolení od příslušných úřadů.

Věříme, že se nám společně podaří Prahu kultivovat!

MANUÁL PRAHA KULTIVOVANÁ KE STAŽENÍ

Manuál Praha kultivovaná je také přeložen do vietnamštiny a ruštiny.

Manuál Praha kultivovaná vietnamsky

Manuál Praha kultivovaná rusky